Petangové Gule - jediné nevyhnutné náradie.

Petang je o guliach. Celá hra, jej samotný princíp, je postavená na guli. Gule pri hre lietajú ako vystrelené z dela, narážajú do seba, približujú a vzďalujú sa ako nebeské telesá. Proste taký vesmír v malom. Výhodou však je že gule sú to jediné bez čoho sa pri hre nezaobídete, samozrejme za predpokladu samotnej chuti do hry.

Základné rozdelenie:

Rekreačné gule: sú nižšej kvality, určené vyložene na rekreačné hranie, pre krátkodobú zábavu sú dostatočné. Bežne sa dajú zakúpiť v našich hypermarketoch, v ponuke sa však objavuje v drvivrj väčšine len najlacnejšia verzia čínskej výroby. V Rakúsku aj v ČR sa v obchodoch so športovými potrebami bežne predávajú aj o niečo drahšie francúzske rekreačky.

Súťažné gule: najvyššia kvalita, ich nákupu predchádza presné stanovenie parametrov podľa veľkosti ruky a účelu, na ktorý má guľa slúžiť. Hráč si objednáva gule presnej hmotnosti, rozmeru, vzoru a tvrdosti. Rozdiel v cene je oproti rekreačným guliam pomerne veľký, pôžitok z hry však všetko vynahradí. Väčšina hráčov dnes už začiatočníkom odporúča kupovať si priamo súťažné gule.

V maloobchodnej sieti u nás ani v petangovo oveľa vyspelejších krajinách sa neobjavujú, bežne sa objednávajú priamo z Francúzska. Najznámejší výrobcovia: Obut, Jean Blanc, Intégral, Okaro, La Boule Noir , La boule bleue

Ďalšími kategóriami sú gule juniorské, príp. gule tréningové.

Ak máte záujem o zakúpenie gúľ, obráťte sa na nás, radi Vám poradíme a zabezpečíme gule hoci aj tej najvyššej kvality.

Kontakty:

Ľubor Zámečník, mobil: 0907744391, e-mail: petanqueklub@pobox.sk

 

Gabčík
Premierik
guľový rebríček
rebríček juniori
zoznam členov
história
gule na párty
gule na webe
online hra
o guliach
mail Kontaktujte Nás
Pdf Get Adobe® Reader®
Pdf Get MSN Messenger
English version Slovenská verzia
Gule.sk @ 2006 - 07 Design by ESONET